تبلیغات
دانشجوی سبز - "خاوری" ویلای خود را دو دلار فروخت


R "خاوری" ویلای خود را دو دلار فروخت

پنجشنبه 12 آبان 1390

هراس از استرداد به ایران
"خاوری" ویلای خود را دو دلار فروخت
جام جم آنلاین: یك روزنامه کانادایی نوشت :‌ ‌در حالی که مقامات کانادا مشغول بررسی لغو شهروندی محمود رضا خاوری و استرداد او به ایران هستند، وی ویلای 3 میلیون دلاری خود در تورنتو کانادا را به دخترش منتقل کرد.

رضا خاوری مدیر عامل مستعفی بانک ملی که هم اکنون در تورنتو کانادا اقامت دارد ویلای 3 میلیون دلاری خود در تورنتو را که در سال 2007 خریداری کرده بود ، در 7 اکتبر ( کمتر از یک ماه پیش) به قیمت دو دلار به دخترش منتقل کرده است.

گلوب اند میل نوشت :‌" ‌در حالی که مقامات کانادا مشغول بررسی لغو شهروندی محمود رضا خاوری  و استرداد او به ایران هستند ، وی و همسرش ویلای 3 میلیون دلاری شان در تورنتو کانادا را به دخترشان منتقل کردند.

در ادامه این گزارش آمده است: خانواده خاوری یک خانه 660 هزار دلاری دیگر در خیابان هالیوود در منطقه یورک شمالی دارند که به نام همسر خاوری است .

این روزنامه کانادایی در ادامه می نویسد تحلیلگران اطلاعاتی آمریکا بر این باورند که آقای خاوری مخزنی ارزشمند از اطلاعات مالی و بانکی ایران است و به سازمان های اطلاعاتی آمریکا توصیه کرده اند که از مقامات کانادایی بخواهند تا وی را مورد بازجویی قرار دهند.

یکی از مقامات سابق وزارت خازانه داری آمریکا می گوید که دولت کانادا باید اموال خاوری در کانادا را مسدود کند چرا که وی مدیر عامل بانکی بوده است که در لیست سیاه تحریم های بین المللی قرار داشته است.

"آوی جوریش " یکی از مقامات سابق وزارت خزانه داری آمریکا درباره خاوری می گوید :‌" او معدن طلایی از اطلاعات ارزشمند درباره فعالیت های مالی و بانکی مخفی ایران است و می داند که چگونه ایران به صورت مخفیانه پول جابجا می کند."

گفتنی است نام بانک ملی جزء یکی از 279 شرکت و موسسه ایرانی است که طبق قانون تحریم های کانادا علیه ایران که در سال 2010 تصویب شده است ، هر گونه معامله شهروندان و موسسات و نهادهای کانادایی با این بانک مشمول جریمه و مجازات می شود.

روزنامه کاندایی گلوب اند میل در ادامه می نویسد خاوری از سال 2005 به شهروندی کانادا در آمده است و خانواده اش از سال 2001 در تورنتو صاحب املاک و مستغلات بوده اند.

این روزنامه می افزاید پسر خاوری پیش از این مدیر یک آژانس مسافرتی و توریستی در تورنتو بوده است .(عصر ایران)

نوشته شده در پنجشنبه 12 آبان 1390 و 07:06 ب.ظ توسط بهنام

ویرایش شده در [EditFullDate] و -

نظر ها ()


V مطالب قبلی


 
حقوق این وبلاگ محفوظ است و هرگونه كپی برداری از آن با ذكر منبع بلامانع است

All Rights Reserved 2005-2006 © behnam20.MihanBlog.Com

Best Resolution : 1024 X 768

   embed src="http://www.clocklink.com/clocks/0005-Red.swf?TimeZone=GMT0330" width="150" height="150" wmode="transparent" type ="application/x-shockwave-flash"> کدهای جاوا اسکریپت