تبلیغات
دانشجوی سبز - چند مطلب جالب


R چند مطلب جالب

چهارشنبه 19 مرداد 1390

غار 30 میلیون ساله ایرانی

غار كتله خور دقیقا در 165 كیلومتری جنوب غربی استان زنجان واقع شده است.

به گزارش برنا، زیباترین غار جهان و دومین غار وسیع دنیا در ایران، در استان زنجان و جایی در نزدیكی شهر كوچك گرماب قرار دارد. غار كتله خور دقیقا در در 165 كیلومتری جنوب غربی استان زنجان واقع شده است.

عده ای بر پایه تحقیقات انجام شده معتقدند كتله می تواند به معنای پستی و بلندی و ناهمواری های داخل غار و خور به معنی راحتی و آسانی باشد. این غار بنا بر بررسی های انجام شده مربوط به دوران سوم زمین شناسی است و حدود 30 میلیون سال قدمت دارد.

تاریخ پیدایش غار برای اولین بار مشخص نیست . مردم شهر كوچك گرماب كه در این غار رفت و آمد داشته اند می گویند بارها اتقاق افتاده است كه یكی از اهالی به این غار رفته و زمان برگشت نتوانسته راه خودش را پیداكند و در نهایت چند روز بعد چند روز توسط اهالی پیدا شده است.

تعدای اسكلت انسان و تكه های سفال های قدیمی در محل غار پیدا شده است و این اسكلت ها بر اساس بررسی های باستان شناسان مربوط به افرادی است كه در اواخر هزاره دوم قبل از میلاد در این مكان گم یا دفن شده اند.

قندیل های غار به شكل های مختلفی مثل شیر خوابیده، پنجه شیر، پای فیل، لباس عروس، قلع شمع، سگ شكاری، دست شیطان، نخل سوخته، مریم مقدس، دوجادوگر، سفره عقد و عروس و داماد هستند كه جذابیت زیادی برای بازدید كنندگان داخلی و خارجی به همراه دارند.

فسیل هایی در داخل غار پیدا شده كه محققان معتقدند چند مورد از آنها اسكلت جانورهای امروزی نیست و بنابراین متعلق به دوره های قبل است. غار كتله خور طبقات متعددی دارد و این گونه از غارها در جهان كم نظیر هستند وبعضی شواهد نشان می دهد این غار در نهایت به غار عیلصدر همدان متصل می شود.

برای رفتن به زیباترین غار دنیا مسیری از راه جاده آسفالته زنجان-سلطانیه، خدابند-گرماب و مسیری از جاده زنجان-بیجار-گرماب و همچنین مسیر دیگری از راه جاده همدان-كبودر آهنگ وجود دارد.غار زیبای كتله خور حدود 7 كیلومتر از شهر گرماب فاصله دارد. البته مسیر معمول برای رفتن به غار از زنجان به خدا بنده در امتداد زرین آباد به گرماب است.

در نزدیكی غار غرفه های فروش مواد غذایی وجود دارد و مجموعه تفریحی غار كتله خور با 12 سوئیت و همه امكانات لازم امكان اسكان مسافران و گردشگران را فراهم كرده است. راستی اگر به استان زنجان سفر كردید و از غار بازدید كردید تجربه سینمای سه بعدی را از دست ندهید.


  
 

عجیبترین مردان

 
 
 

سربازی كه 28 سال مخفی شد
سربازی بود كه در سال 1941 به ارتش امپراطوری ژاپن احضار و كمی پس از آن به منتقل شد. در سال 1944 وقتی نیروهای آمریكایی جزیره گوام را تسخیر كردند، یوكویی از ترس كشته شدن به جنگل رفت و در آن جا پنهان شد. روز 24 ژانویه سال 1972 یوكویی توسط دو تن از ساكنان آن محل در یكی از نواحی دوردست پیدا شد.

در مدت 28 سال در یك غار زیرزمینی كه خودش آن را كنده بود مخفی مانده بود و با وجود اینكه مدتها پس از پایان جنگ جهانی دوم اعلامیه آن را در نزدیكی غار خود پیدا كرده بود ولی باز هم می‌‌ترسید از مخفیگاهش بیرون بیاید. او پس از بازگشت به ژاپن در حالیكه تپانچه زنگ‌زده خود را به كمرش بسته بود گفت:

خـزنده انســان‌نمــا
قبلا یك فوتبالیست حرفه‌ای بود و در شبكه تلویزیونی بی‌‌بی‌‌سی برنامه ورزشی اجرا می‌‌كرد و البته سخنگوی ملی حزب سبز بریتانیا نیز بود. او از سال 1990 تمام هم و غم خود را بر روی یك تحقیق گذاشت. تحقیقی كه خود نام آن را گذاشته است.او همیشه فقط لباس‌های فیروزه‌ای رنگ می‌‌پوشد و معتقد است دنیا به دست یك گروه اسرارآمیز به نام اداره می‌‌شود.

به گفته او گونه‌ای از خزندگان انسان‌نما هستند كه در زمان‌های باستان به عنوان معروف بودند و در عصر حاضر ، و از اعضای آن هستند. او می‌‌گوید: نسل‌های فعلی این خزندگان به كودك‌آزاری و شیطان‌پرستی می‌‌پردازند. او نویسنده پانزده كتاب است و نظرات و عقاید خود را در این كتاب‌ها به تفصیل توضیح داده است. در سال 1999 پس از یك سخنرانی پنج ساعته در دانشگاه تورنتو مورد تشویق و ستایش شدید دانشجویان آن دانشگاه قرار گرفت.

مـردی كـه رسمـا مـرده بــود
متولد سال 1961 یك كشاورز از منطقه هندوستان است. او ظاهرا یك انسان معمولی است ولی یك تفاوت عمده با دیگران دارد و آن اینكه از سال 1976 تا 1994 یعنی مدت هجده سال از نظر دولت مرده بود. او انجمن یا را در تاسیس كرد و مدت هجده سال با نظام بروكراسی دولت هند جنگید تا بالاخره در سال 1994 میلادی توانست ثابت كند هنوز زنده است.

در سال 1974 وقتی تصمیم گرفت از بانك وام بگیرد، تازه فهمید كه از نظر دولت مرده است. عموی بیهاری به یكی از كارمندان دولتی رشوه داده بود تا نام او را در میان مردگان بنویسد و بدین ترتیب می‌‌خواست ملك و املاك بیهاری را تصاحب كند. مدتی بعد بیهاری دریافت كه او تنها كسی نیست كه این وضعیت را دارد و حداقل صد نفر دیگر مثل او مرده قلمداد می‌شدند. همان وقت بود كه تصمیم گرفت انجمن را تاسیس كند. او و بسیاری از اعضای این انجمن در خطر كشته‌شدن بودند زیرا خویشاوندانشان به‌خاطر دارایی‌هایشان نمی‌خواستند آنها زنده بمانند.

بیهاری بالاخره توانست به حق خود برسد ولی هم‌اكنون این انجمن بیش از بیست‌هزار عضو دارد كه همگی هندی هستند آنها توانسته‌اند هویت چهار نفر از این بیست‌هزار نفر را اثبات كنند. بیهاری در سال 2004 كاندیدای انتخابات پارلمان شد.

او همـه‌چیـزمی خورد
متولد پانزده ژوئن سال 1950 یك مرد فرانسوی است. لوتیتو كه در شهر به دنیا آمده است به خاطر خوردن اشیای غیرقابل هضم مشهور شده و در كشور خود با لقب به معنای معروف می‌‌باشد. او برای مردم برنامه اجرا می‌‌كند و در برابر چشمان حیرت زده آنها همه نوع فلز، شیشه، پلاستیك و چیزهایی از این قبیل را می‌‌خورد.

او تاكنون چندین دوچرخه و تلویزیون را در كنار اشیای كوچك‌تر خورده است. لوتیتو ابتدا اجزای این وسایل را از هم جدا می‌‌كند و سپس آنها را تكه‌تكه و به راحتی قورت می‌‌دهد. لوتیتو خوردن وسایل غیرمعمول را از كودكی آغاز كرده بود و از سال 1966 یعنی از شانزده سالگی تا كنون برای مردم برنامه اجرا می‌‌كند. لوتیتو تاكنون به‌خاطر این رژیم غذایی عجیب خود احساس بیماری نكرده و حتی پس از خوردن مواد مسمومیت‌‌زا هم مریض نشده است.

او در هنگام اجرای برنامه به طور متوسط روزی یك كیلوگرم وسایل غیرقابل هضم می‌‌خورد و قبل از صرف این غذای غیرمتعارف مقداری روغن معدنی تناول می‌‌نماید. در طول خوردن آنها نیز مقداری زیادی آب می‌‌نوشد. به نظر می‌‌رسد كه ضخامت دیواره معده و روده‌های لوتیتو دو برابر یا حتی چند برابر مردم عادی است و اسیدهای معده‌اش آنقدر قوی هستند كه می‌‌توانند غذاهای فلزی او را هضم كنند.

صد و چهل سال عمر
كه روز بیست و ششم ژوئن سال 1928 به دنیا آمده یك پزشك می‌‌باشد. او همچنین یك مخترع ژاپنی است كه ادعا می‌‌كند ركورد بیشترین تعداد اختراعات را در دنیا شكسته است و بیش از سه هزار اختراع از خود بر جای گذاشته كه از جمله معروف‌ترین آنها و كفش‌های فنری می‌‌باشند.

او در طول مدت سی‌و چهار سال از تمام وعده‌های غذایی كه خورده است عكس‌برداری كرده و تمامی آنها را جزء جزء تجزیه و تحلیل نموده و خواص و مضرات تك‌تك آنها را برشمرده است. هدف اصلی ناكاماتسو از این كار عجیب كه صبر و حوصله بسیاری را می‌‌طلبد علاوه بر ركوردشكنی این است كه بتواند با در نظرگرفتن خاصیت‌های مختلف غذاها، بیش از صد و چهل سال عمر كند.

او سه دهه نخوابید
شصت ساله كه در محله خود به نام معروف است، می‌گوید: از سال 1973 پس از یك تب شدید دیگر نتوانسته بخوابد و در طول بیش از 11700 شب بی‌خوابی گوسفندهای بیشماری را شمرده ولی تاثیری در این اختلال ایجاد نشده است. او می‌گوید: یكی از همسایگان نگوك برای اثبات سلامتی او می‌گوید:

همسر نگوك اظهار می‌دارد: وی در ادامه افزود: وقتی نگوك برای انجام آزمایشات پزشكی به بیمارستان شهر رفت، پزشكان گفتند او در سلامت كامل به سر می‌برد و فقط كبدش كمی ضعیف كار می‌كند. نگوك در حال حاضر در مزرعه‌ای در دامنه كوهستان زندگی می‌كند و سرگرم مزرعه‌داری و مراقبت از مرغ‌ها و خوك‌های خود است.

او شش فرزند دارد كه هر یك در خانه خود زندگی می‌كنند. او اغلب شبها اضافه‌كاری می‌كند یا برای جلوگیری از ورود دزدها نگهبانی می‌دهد. او می‌گوید: دو ماه از این شب‌های بی‌خوابی را سرگرم كندن دو استخر بزرگ برای پرورش ماهی بوده است

 
 
 

17 راز فاش نشدنی انجلینا جولی

 
 

 

آنجلینا جولی بازیگری که بیشتر از همه بازیگران مورد علاقه مردم و رسانه‌ها است. او زوج معروف ‌هالیوود به نام برانجلینا را تشکیل داد. آنجلینا هنوز یکی از مرموزترین ستاره‌های دنیای‌ هالیوود است.


 

اگرچه ما چیزهای زیادی در مورد آنجی می‌دانیم (و اکثرشان شایعات پر و صدا هستند) چیزهایی هم هستند که تعداد خیلی زیادی از شماها درموردش نمی‌دانید. حال مهم ترین رازهای مربوط به آنجلینا جولی چه هستند؟


 
 

۱٫ آنجلینا جولی حرف «H» را روی بازوی چپش تاتو کرده است. بد نیست بدانید این حرف اول اسم برادرش James Haven Voight است که خیلی هم با یکدیگر صمیمی ‌هستند.


 
 

۲٫ آنجی و برادرش جیمز عاشقانه یکدیگر را دوست دارند. البته در سال‌های قبل کم و بیش شایعات بد و نامناسبی در مورد این دو گفته می‌شد که صحت آن هم تایید نشد. بعدها جیمز گفت که آنجلینا را یک زن کامل و فوق العاده می‌داند. او ادامه داد شاید به این خاطر من تابحال زن مناسب خود را نیافته‌ام، چون همه را با خواهرم مقایسه می‌کنم. در حقیقت زنی که من انتخاب می‌کنم باید از دو فیلتر عبور کند؛ چرا که هم من و هم خواهرم باید او را قبول داشته باشیم. من انسان کمال گرایی هستم و به سختی می‌توان کسی را پیدا کرد که تمام این انتظارات من را برآورده کند.


 
 

۳٫ آنجلینا جولی زمان کودکی دوست داشت خون آشام شود! و همه کتاب‌های مربوط به خون آشامان را نیز می‌خرید و جمع می‌کرد. بعدها نظرش عوض شد و شغل رویایی و مورد علاقه اش مامور مراسم تدفین بود!

 

۴٫ آنجلینا یک بار گفت که «جنا رولاند» الهام بخش او برای برگزیدن شغل بازیگری بوده است. جولی فرصت این را پیدا کرد که در دو فیلم به نام‌های بازی با قلب (۱۹۹۸) و گرفتن زندگی‌ها Taking Lives (2004) با او همبازی شود.


 

۵٫ «ویوین برتراند» مادر آنجلینا جولی اسم سومین فرزندخوانده او که از ویتنام آمده بود یعنی «پکس» را انتخاب کرد.

 

۶٫ آنجلینا جولی در سن ۱۴ سالگی کار مدلینگ را برگزید. او در سن ۱۸ سالگی از این کار دست کشید تا بازیگر شود.

۷٫ اولین تجربه بازیگری آنجلینا جولی سال ۱۹۸۲ زمانی که او فقط ۷ سال داشت اتفاق افتاد. او نقشی را در فیلم پدرش به نام Lookin’ to Get Out بازی کرد.

 

۸٫ رنگ طبیعی موهای آنجلینا جولی بور است. او یک بار در یکی از مصاحبه‌هایش گفت: «موهای من که اول قهوه ای خیلی روشن بود کم کم قهوه ای تیره تر شد. وقتیکه من بچه بودم مادرم موهای من را رنگ تیره می‌کرد و من هم از آن زمان رنگ تیره را دوست داشتم. اما رنگ طبیعی موهایم بلوند است.»

 

۹٫ آنجلینا جولی بعد از به دنیا آمدن دوقلوها در سال ۲۰۰۸ برای وزن کم کردن از بازی‌های آنلاین مدوکس « Nintendo DS» استفاده کرد! آنجلینا به تمرینات Pilates (نوعی بدنسازی) می‌پرداخت، او سعی می‌کرد سه بار درهفته یک ساعت این کار را بکند.

 

۱۰٫ آنجلینا جولی زمان کودکی دو مار خانگی به نام «ولادیمیر» و «هری دین استانتون» داشت. پس او از بچگی توانایی نگهداری از مارها را داشت، برای همین سر صحنه فیلم اسکندر که باید در فیلمی‌بازی می‌کرد که مارها سر صحنه بودند به راحتی از پس این کار برآمد.

  

۱۱٫ آنجلینا جولی مجسمه اسکار، جایزه‌های گلدن گلاب، جوایز SAG و مجسمه‌های جوایز منتخب منتقدان را به مادرش داد. او احساس می‌کرد نیازی نیست خودش را به این جوایز بچسباند.

 

۱۲٫ آنجلینا جولی به همان مدرسه ای رفت که «لنی کارویتز» می‌رفت.

 

۱۳٫ شخصیت محبوب دیسنی از نظر او دامبو فیل پرنده است. جولی حتی یکبار اقرار کرد وقتی که دامبو توانست پرواز کند او گریه کرده است!

 

۱۴٫ آنجلینا جولی یک گواهینامه خلبانی خصوصی با هواپیمای تک موتوره دارد.

 

۱۵٫ جولی به خاطر پسرش مدوکس طرفدار تیم فوتبال لیورپول شده است. او می‌گوید: مدوکس دوست دارد فقط برای لیورپول بازی کند.

 

۱۶٫ آنجلینا جولی مسئول تبلیغات ندارد. او خودش همه کارهایش را می‌کند.

 

۱۷٫ آنجلینا جولی از درآغوش گرفتن و بغل کردن نفرت دارد. او یکبار فاش کرد: «زمانیکه در سن رشد بودم، از بغل کردن مردم بدم می‌آمد حتی اگر آن شخص برادرم بود. حالا من می‌توانم نفسم را حبس کنم و فقط در موردش صحبت کنم.»

نوشته شده در چهارشنبه 19 مرداد 1390 و 05:21 ب.ظ توسط بهنام

ویرایش شده در [EditFullDate] و -

نظر ها ()


V مطالب قبلی


 
حقوق این وبلاگ محفوظ است و هرگونه كپی برداری از آن با ذكر منبع بلامانع است

All Rights Reserved 2005-2006 © behnam20.MihanBlog.Com

Best Resolution : 1024 X 768

   embed src="http://www.clocklink.com/clocks/0005-Red.swf?TimeZone=GMT0330" width="150" height="150" wmode="transparent" type ="application/x-shockwave-flash"> کدهای جاوا اسکریپت